Kadra

KOGO SPOTKASZ W CZARODZIEJSKIM ZAMKU?

Kadra przedszkola „Czarodziejski Zamek” to wykwalifikowani, a jednocześnie pełni kreatywności i wizjonerskich pomysłów pedagodzy. Jest rzeczą oczywistą, że każdy z nauczycieli realizuje programy nauczania, ale nie każdy potrafi zaczarować dzieci, aby pragnęły kroczyć po ścieżkach edukacji z radością i otwartością. Tutaj dzieją się czary: w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa i tolerancji otwierają się umysły Państwa milusińskich. Cele kształcące, poznawcze i wychowawcze nabierają konkretnych, realnych kształtów. To zasługa nauczycieli z pasją i mających świadomość swojej misji. Brzmi to dumnie, ale w „Czarodziejskim Zamku” przekłada się na otwarte umysły i uśmiechnięte buzie dzieci. U nas wychowanie przedszkolne jest synonimem mądrego i otwartego człowieka w niedalekiej przyszłości.


Marta Drągowska-Namysł
DYREKTOR PRZEDSZKOLI CZARODZIEJSKI ZAMEK

„Trudno pisać o kimś, kto jest naszym szefem i podejmuje najważniejsze decyzje. Ale z drugiej strony łatwo pisać o kimś, kto ma pasję i wizję funkcjonowania przedszkola, w którym najważniejszą wartością są dzieci. Miłość do przedszkolaków – u Pani Dyrektor – wyrasta z kresowych tradycji, których podwalinami są szacunek dla każdego człowieka i pracowitość. W Czarodziejskim Zamku „pani Korczak w spódnicy” podporządkowuje programowe cele i zadania idei szczęśliwego dzieciństwa i wszechstronnego rozwoju małych obywateli i …drżyjcie narody, gdyby ktoś o tym choć na chwilę zapomniał. Jest rzeczą fantastyczną, że znajduje w przedszkolach zespół pasjonatów, którzy nieustannie doskonalą swoje umiejętności pedagogiczne. Wspólna wędrówka na szczyt jest rzeczą trudną, ale mocno wierzy, że każde dziecko znajdzie się na nim – w swoim tempie z pomocą pedagogów z sercem. Należy podkreślić, iż wizją Pani Dyrektor są przedszkola z miłością – szeroko rozumianą – obejmującą miłości do dzieci, rodziców oraz kadry przedszkola, która pozwala czuć się naszym przedszkolakom najszczęśliwszymi na świecie!!!”


KADRA PEDAGOGICZNA

Anna Rożdżyńska
DYREKTOR PRZEDSZKOLA CZARODZIEJSKI ZAMEK W SKÓRZEWIE
WYCHOWAWCA GRUPY 4-LATKÓW

W przedszkolu „Czarodziejski Zamek” pracuję od 2009, jestem nauczycielem mianowanym. Posiadam tytuł magistra z socjologii, jak również ukończyłam studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego oraz przygotowania pedagogicznego.
Praca nauczyciela to spełnienie moich marzeń, to moja pasja i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Obcowanie z dziećmi daje mi mnóstwo radości, satysfakcji i pozytywnej energii. Każdego dnia dzieci mnie czymś zaskakują, są niezwykle szczere i uświadamiają jak niewiele potrzeba do szczęścia… Ich uśmiech, ich radość, zaufanie, chęć podzielenia się swoimi tajemnicami są bezcenne! Lubię obserwować jak dzieci wzrastają, doświadczają, eksperymentują, dlatego często w swojej pracy wykorzystuję elementy Pedagogiki Marii Montessori, której naczelną dewizą w pracy z małym dzieckiem jest zdanie „ Pozwól mi zrobić to samemu”. W swojej pracy korzystam z wielu metod aktywizujących, najmocniej jednak utożsamiam się z „Edukacją przez ruch” czyli system form i metod kształcenia oraz terapii, która wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu. Człowiek rusza się, a więc przez ruch uaktywnia zmysły, dzięki którym poznaje otaczający go świat. Cenię również metodę aktywnego słuchania muzyki stworzoną przez Batti Strauss, która integruje różne formy aktywności: słuchanie muzyki, grę na instrumentach, taniec i śpiew z elementami pantomimy, dramy i różnych form plastycznych. Zgadzam całkowicie z myślą Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać – a zrozumiem i rozwinę skrzydła”.
W wolnych chwilach lubię oglądać programy kulinarne, wyszukiwać ciekawe przepisy, a potem eksperymentować w kuchni. „Moje wypieki” Doroty Świątkowskiej to książka pełna inspiracji, którą wszystkim łasuchom szczere polecam! Nie wyobrażam sobie także tygodnia bez „aktywnego wypoczynku”– sport to zdrowie, każdy Ci to powie! Ogromną radość sprawiają mi własnoręcznie uszyte ozdoby na maszynie. Uwielbiam podróżować, zachwycać się polskimi krajobrazami i całkowicie zgadzam się z powiedzeniem „cudze chwalicie, a swego nie znacie”!

Marzena Królikowska
WYCHOWAWCA GRUPY 2-LATKÓW

Z wykształcenia jestem pedagogiem, ukończyłam Pedagogiczne studia magisterski o specjalności Pedagogika Ogólna, a następnie studia podyplomowe o kierunku Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne – kształcenie zintegrowane.
Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, a swoją praktykę pedagogiczną zaczynałam zdobywać jako wolontariusz w osiedlowych świetlicach i poprzez współpracę z Domem Dziecka. Podczas zajęć wykorzystuję tradycyjne jak i innowacyjne metody nauczania stymulujące wszechstronny rozwój moich podopiecznych. W pracy najczęściej korzystam z elementów Planu Daltońskiego, metody Dobrego Startu Bogdanowicz oraz metody aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss.
Praca z dziećmi wymaga nie tylko wielkiej cierpliwości, ale i kreatywności, dlatego konieczne jest ciągłe poszerzanie swoich kwalifikacji i umiejętności, dlatego jest to dla mnie ogromnym wyzwaniem, a zarazem wielką przyjemnością, w której cenię sobie możliwość rozwoju i odkrywanie coraz to nowszych form pracy. Podziwiam dzieci za ich szczerość oraz spontaniczność. Z wielką satysfakcją obserwuję codzienne postępy naszych podopiecznych w różnych obszarach. Są to niezapomniane chwile, które wynagradzają trud tej pracy.
W wolnych chwilach lubię jeździć na rowerze, podróżować i czytać. Interesuję się kosmetyką pielęgnacyjną oraz tańcem.

Klaudia Królik
WYCHOWAWCA GRUPY 3-LATKÓW

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Obecnie jestem na studiach magisterskich na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.
Od zawsze chciałam pracować z dziećmi, ponieważ przebywanie z nimi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Dzieci są bardzo kreatywne i zaangażowane, dlatego podziwiam ich za wszelką spontaniczność, szczerość oraz ciekawość świata. Uważam, że bardzo ważne w pracy z dziećmi jest motywowanie ich do samodzielnego działania oraz stwarzanie atmosfery pełnej ciepła i wzajemnego szacunku. Niezapomniane chwile oraz uśmiech dziecka są wynagrodzeniem za trud pracy i na długo pozostają w pamięci.
W swojej pracy wykorzystuje różne metody aktywizujące oraz takie, które dają dzieciom możliwość wykazania się własną inwencją twórczą oraz pomysłowością. Najbardziej bliskie są mi elementy planu daltońskiego oraz „Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej. Nie ukrywam, że lubię, gdy poszczególne metody przenikają się, uzupełniają, a przede wszystkim są dostosowane do możliwości dzieci.
W wolnych chwilach spędzam czas z rodziną, ponieważ bardzo cenię sobie ognisko domowe, jeżdżę na rowerze, na rolkach, oglądam ciekawe filmy, czytam interesujące książki, a oprócz tego uwielbiam chodzić na długie spacery z moim psem.

Paulina Kucz
WYCHOWAWCA GRUPY 5-LATKÓW

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu oraz kurs na dziennego opiekuna w żłobku.
W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie to, aby dzieci przychodziły do przedszkola z uśmiechem na twarzy jak również to, aby dzień w przedszkolu był dla nich wielką przygodą, do której chętnie wrócą następnego dnia. Maluchy zawsze mogą liczyć na moją pomoc i wsparcie w każdej sytuacji. W zamian za to wszystko dostaję od nich uśmiech, przyjaźń i zaufanie w postaci całusa i „przytulaska”, czy wyjątkowego rysunku, który powstał specjalnie dla mnie. Każdy dzień przynosi wiele satysfakcji, nowe doświadczenia oraz chęć poznawania świata oczami dziecka.
Bardzo lubię pracować metodą aktywnego słuchania Batti Strauss, gdyż poprzez muzykę, można połączyć wiele aktywności dzieci jednocześnie. W swojej pracy wdrażam również odimienną naukę czytania Ireny Majchrzak, dzięki której dzieci mogą czerpać radość płynącą z rozumienia pisma. Mnie i moim przedszkolakom nie jest również obca praca wg Planu Daltońskiego, który uczy dzieci samodzielności poprzez podejmowanie przez nich ważnych decyzji.
W wolnym czasie lubię poczytać dobrą powieść kryminalną, spotkać się z przyjaciółmi, rozwijać swoje umiejętności w scrapbookingu. Jednak to, co kocham najbardziej to góry, gdzie pokonuje swoje słabości zdobywając szczyty w przepięknych krajobrazach.

Justyna Darmochwał
WYCHOWAWCA GRUPY 6-LATKÓW

Jestem nauczycielem mianowanym, ukończyłam studia 5-letnie dzienne magisterskie na kierunku Pedagogika pracy socjalnej na UMK w Toruniu oraz studia podyplomowe Oligofrenopedagogika jak również Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Uczestniczyłam w wielu kursach pedagogicznych oraz warsztatach dokształcających. Wielokrotnie jako wychowawca jeździłam z dziećmi na kolonie letnie.
Jestem nauczycielem z jedenastoletnim stażem pracy, a od 2011 pracuje jako nauczyciel w Przedszkolu Czarodziejski Zamek. Praca ta daje mi wiele satysfakcji i bez niej nie wyobrażam sobie życia. Każdego dnia widząc uśmiech dzieci i ich radosne spojrzenia,  utwierdzam się w przekonaniu, że słusznie wybrałam swój zawód. Codziennie przyjemność sprawia mi przekazywanie wiedzy moim podopiecznym oraz dzielenie się doświadczeniem. W swojej pracy wykorzystuję między innymi elementy „Metody Dobrego Startu” Bogdanowicz oraz metodę aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss.
Prywatnie jestem mamą 11 letniej Martynki, z którą uwielbiam spędzać wolny czas. Kocham podróże (polskie i zagraniczne), słuchać muzyki z lat 80-tych. Uwielbiam pływać, jeździć na rowerze, na rolkach i na nartach. W wolnych chwilach cenię sobie bardzo wspólne spotkania ze znajomymi.

Elżbieta Włodarczak
NAUCZYCIEL WSPOMAGAJĄCY

Z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym, ogromnym sercem i codziennym uśmiechem wspiera nas wszystkich zawsze i wszędzie. Nigdy nie odmówi pomocy, każdego malucha przytuli, opowie bajkę, pocieszy i rozśmieszy, a kiedy trzeba tańczy, śpiewa i skacze? Zawsze wysłucha, dobrą radą służy dla małych i dużych i nigdy na nikogo się nie chmurzy. Taka jest „nasza” Pani Ela.

Magdalena Konieczna
NAUCZYCIEL RYTMIKI

Ukończyłam Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. M. Karłowicza w klasie fortepianu. Następnie studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, specjalność: muzykoterapia oraz studiów magisterskich w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku dziennikarstwo muzyczne. Ukończyłam również studia magisterskie na Uniwersytecie A. Mickiewicza na kierunku pedagogika, specjalność pedagogika medialna i technologie informacyjne.
Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólne zabawy, które prowadzone są tak, aby dawały dziecku sporo przyjemności. Sprawiają, że dzieci w sposób łatwy i przystępny przyswajają sobie takie abstrakcyjne pojęcia jak: wysoki – niski dźwięk czy też szybko – wolno, cicho – głośno. Ćwiczenia muzyczno–ruchowe odbywają się z akompaniamentem pianina, instrumentu klawiszowego. Głównym celem jest wyrobienie u dzieci koordynacji słuchowo ruchowej poprzez ćwiczenia reakcji ruchowej na bodźce dźwiękowe, poznawanie cech dźwięków, czasu ich trwania oraz kształcenie umiejętności precyzyjnego odtwarzania rytmu, tempa, metrum itp. Rytmika zawiera w sobie naukę piosenek, prostych układów tanecznych oraz relaksację przy muzyce i muzykoterapię.
W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki (biografię muzyków), oglądać polskie filmy i spotykać się ze znajomymi. Prywatnie mama Franka i Marcela.

Jacek Majchrzak
NAUCZYCIEL GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ

Z wykształcenia jestem magister fizjoterapii i rehabilitacji ruchowej. Moje zainteresowania to anatomia, wszystko co związane z aktywnością fizyczną człowieka, sport przede wszystkim biegi oraz piłka nożna, której jestem certyfikowanym instruktorem, sam przez lata trenowałem piłkę nożną grając w klubach takich jak np.: Warta Poznań czy Wełna Skoki. Na zajęciach z dziećmi staram się w pełni aktywować je ruchowo-koordynacyjnie, w pełni zwracam uwagę na postawę dzieci podczas zajęć, dbam o to, aby ćwiczenia wykonywane były dokładanie i sumiennie, gdyż na pewno znajdzie to odzwierciedlenie w późniejszym etapie dorastania. Nie zapominam również o ćwiczeniach ruchowych z elementami zabawy, gdyż zabawę dzieci kochają najbardziej. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość, gdyż miło patrzeć jak podopieczni dorastają w sportowym duchu.


KADRA NIEPEDAGOGICZNA

Wiadomo nie od dziś, że przedszkole nie może istnieć bez pani Małgosi „biurowej”. Telefony, maile, listy płac i cały czas miliony spraw na głowie, które sprawiają, że jeży się jej włos na głowie i przypomina postać z filmu „Moja macocha jest kosmitką” :) Jednak wystarczy jedna chwilka i przeistacza się w kwitnącą Małgosię, która wita wszystkich uśmiechem…

Nie ma zwycięskich bitew metodyczno-wychowawczych bez pań, które z szeroko otwartymi oczami i sercami wspomagają „generałów” zwycięskich wojen poznawczych – sztab pedagogów. Nasze kochane przedszkolaki szarżują, domagają się, rządzą, płaczą, tęsknią…a tu wkraczają nieocenione panie i …organizują front działań milusińskich: komendy pełne miłości i serca pozwalają Państwa pociechom ominąć każde pole minowe i kroczyć, dryfować bez lęków ku nowym horyzontom poznania. A przedszkolaki…kochają personel wspomagający: sierżant sztabową Karolinę, bosman Maritę i podporucznik Olę.

Sierżant sztabowa Karolina

Podporucznik Ola

Bosman Marita

Nie ma też prawdziwego przedszkola bez wspaniałych zapachów unoszących się z kuchni, które nabierają kształtu pysznych zupek, kotlecików i urodzinowych torcików. Nad wszystkim czuwa pani Magda „Gessler”, której dzieci wyrażają wdzięczność chóralnie śpiewając: „było pyszne pani Magdo”. A ona dumnie kroczy po swoim królestwie i marzy… o większej kuchni :)

Troska o estetykę przedszkola i ogrodu to zasługa pani Małgosi. Kilkaset razy dziennie myje i czyści wszystko, co napotka na swojej drodze kształcąc podstawowe nawyki przedszkolaków.

Kiedy coś się psuje, zaczyna stukać, pukać, coś odpada lub się chwieje, to od razu wiadomo, kogo wzywać na pomoc. Kiedy huśtawka zaczyna skrzypieć, a samochód starci kółka – to też wiadomo, kogo wzywać na pomoc. Kiedy dmuchańca trzeba rozłożyć, albo skręcić drewniany domek w ogródku, to też wiadomo, kogo wzywać na pomoc Pana Jarka lub Pana Janusza, nasze Złote Rączki, które dbają o Czarodziejski Zamek.