Kadra

KOGO SPOTKASZ W CZARODZIEJSKIM ZAMKU?

Kadra przedszkola „Czarodziejski Zamek” to wykwalifikowani, a jednocześnie pełni kreatywności i wizjonerskich pomysłów pedagodzy. Jest rzeczą oczywistą, że każdy z nauczycieli realizuje programy nauczania, ale nie każdy potrafi zaczarować dzieci, aby pragnęły kroczyć po ścieżkach edukacji z radością i otwartością. Tutaj dzieją się czary: w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa i tolerancji otwierają się umysły Państwa milusińskich. Cele kształcące, poznawcze i wychowawcze nabierają konkretnych, realnych kształtów. To zasługa nauczycieli z pasją i mających świadomość swojej misji. Brzmi to dumnie, ale w „Czarodziejskim Zamku” przekłada się na otwarte umysły i uśmiechnięte buzie dzieci. U nas wychowanie przedszkolne jest synonimem mądrego i otwartego człowieka w niedalekiej przyszłości.


Marta Drągowska-Namysł
DYREKTOR PRZEDSZKOLI CZARODZIEJSKI ZAMEK

„Trudno pisać o kimś, kto jest naszym szefem i podejmuje najważniejsze decyzje. Ale z drugiej strony łatwo pisać o kimś, kto ma pasję i wizję funkcjonowania przedszkola, w którym najważniejszą wartością są dzieci. Miłość do przedszkolaków – u Pani Dyrektor – wyrasta z kresowych tradycji, których podwalinami są szacunek dla każdego człowieka i pracowitość. W Czarodziejskim Zamku „pani Korczak w spódnicy” podporządkowuje programowe cele i zadania idei szczęśliwego dzieciństwa i wszechstronnego rozwoju małych obywateli i …drżyjcie narody, gdyby ktoś o tym choć na chwilę zapomniał. Jest rzeczą fantastyczną, że znajduje w przedszkolach zespół pasjonatów, którzy nieustannie doskonalą swoje umiejętności pedagogiczne. Wspólna wędrówka na szczyt jest rzeczą trudną, ale mocno wierzy, że każde dziecko znajdzie się na nim – w swoim tempie z pomocą pedagogów z sercem. Należy podkreślić, iż wizją Pani Dyrektor są przedszkola z miłością – szeroko rozumianą – obejmującą miłości do dzieci, rodziców oraz kadry przedszkola, która pozwala czuć się naszym przedszkolakom najszczęśliwszymi na świecie!!!”

 

 

width="150"Anna Lewandowska wychowawca w grupie 2 latków – DELFINKI

Z wykształcenia jestem pedagogiem nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Uzyskałam certyfikat na opiekuna w żłobku i klubie malucha. Jakiś czas temu zrobiłam kurs z „ Kodowania na dywanie „. Jestem osobą uśmiechniętą, pełną energii. Odkąd tylko pamiętam chciałam zostać nauczycielem w przedszkolu lub w szkole. W wolnym czasie staram się dokształcać i robić różne kursy.Prywatnie mam dwójkę dzieci, również w wieku przedszkolnym więc jestem na bieżąco jeśli chodzi o zabawy i spędzanie czasu wolnego. Moją pasją jest muzyka i śpiew. Uwielbiam tańczyć śpiewać i po prostu dobrze się bawić. Pracę z dziećmi uważam za wyjątkową. Choć bywa trudna daje również wiele satysfakcji. Uwielbiam patrzeć jak dzieci rosną, uczą się nowych rzeczy. Ogromną radość sprawia mi patrzenie jak z dnia na dzień dojrzewają.

 

Małgorzata Woźniak wychowawca 3 latków – Wesołe Smoki

Od zawsze wiedziałam, że praca z dziećmi jest tym, co daje mi najwięcej radości. Ukończyłam studia o specjalizacji nauczycielskiej na kierunku filologia polska, które następnie uzupełniłam kursem opiekunki dzieci do lat 3. Sądzę, że opieka i kształcenie dzieci są jedną z bardziej odpowiedzialnych ról jakich mogłam się podjąć, a dobry pedagog sam powinien jak najczęściej aktualizować swoją wiedzę. Z tego powodu jestem otwarta na dalsze zdobywanie wykształcenia. W trakcie zajęć z dziećmi staram się nie zamykać na jedną metodę pedagogiczną lecz korzystać z najlepszych cech wielu z nich. W mojej grupie duży nacisk kładę również na samodzielne doświadczenie świata przez dzieci. Pomagają mi w tym zajęcia sensoryczne, które staram się organizować regularnie. Prywatnie jestem wielką pasjonatką przyrody spędzającą większość czasu „ na łonie natury”. Interesuję się również zielarstwem i kajakarstwem.

 

Karolina Markiewicz wychowawca w grupie 4 latków – Księżniczki i Rycerze

Ukończyłam studia na kierunku pedagogiki w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. Jako osoba otwarta na zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy planuje nadal się kształcić. Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych dziewczynek dzięki czemu doskonale rozumiem czym jest wychowanie i kształcenie dzieci. Jestem osobą uśmiechniętą (uśmiech nie schodzi z mojej twarzy ) z głową różnorodnych pomysłów, czasami szaloną w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W pracy z dziećmi z pewnością nie zabraknie tworzenia przepięknych kreatywnych prac. Lubię zagłębić się w czytaniu ciekawej książki oraz spędzać czas na świeżym powietrzu.

 

Anna Nitschke wychowawca w grupie 5 latków – Poszukiwacze Skarbów

Jestem absolwentką pedagogiki oraz zarządzania z psychologią. Pracuje z dziećmi już od paru lat. Swoją pracę rozpoczęłam w żłobku, a kilka lat później zaczęłam pracować w przedszkolu. Mam też dwóch synów, więc doskonale wiem, co Państwo czują oddając swoje pociechy pod opiekę. Mogę Państwa zapewnić, iż jako nauczyciel i mama dwójki dzieci moim celem jest wspieranie każdego przedszkolaka. Satysfakcje sprawia mi, gdy dostrzegam jego potencjał obserwując indywidualne postępy i podpatruję zainteresowania. Pragnę, aby w przedszkolu każdy z moich podopiecznych mógł we własnym tempie rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnie.

 

Elżbieta Włodarczak wychowawca w grupie 6 latków – Odkrywcy

Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam wiele kursów analizy i interpretacji, dzieł filmowych, malarskich, teatralnych. Jestem również egzaminatorem maturalnym. Fascynuje mnie literatura, psychologia, logopedia, a swoje zainteresowania wykorzystuję obecnie w pracy z dziećmi. Wierzę, że będą samodzielnie poszukiwały prawdy o sobie i świecie. Wiem, że czas zmienia ludzi i miejsca, ale chciałabym, aby iskierka nadziei i pasji towarzyszyła ” Odkrywcom” zawsze! Kocham góry, wędrówki, rozmowy, które pomagają mi poznać prawdę o sobie 🙂

 

Monika Basek pomoc nauczyciela w grupie 3 latków – Wesołe Smoki

Nazywam się Monika Basek. Jestem pomocą nauczyciela w grupie Wesołych Smoków. Jestem mamą dwójki dzieci. Opieką nad dziećmi zajmuję się już osiem lat. Interesują mnie wszelkie szkolenia i warsztaty dotyczące pracy z dziećmi z zaburzeniami intelektualnymi. Jestem osobą, kreatywną i uwielbiam tworzyć z dziećmi prace plastyczne. Moimi pasjami są: pieczenie ciast i prace w ogrodzie.

 

Natalia Budzisz pomoc nauczyciela w grupie 4 latków – Księżniczki i Rycerze

Nazywam się Natalia Budzisz, jestem pomocą nauczyciela w grupie Księżniczki i Rycerze. Posiadam wykształcenie wyższe i od dziesięciu lat pracuję z dziećmi. Uwielbiam prowadzić zajęcia plastyczne. Od zawsze moją pasją był rysunek oraz malarstwo, a dodatkowo podróże cechuje mnie ciekawość świata, którą chce przekazać dzieciom.

 

Dominika Bilawa pomoc nauczyciela w grupie 5 latków – Poszukiwacze Skarbów

Nazywam się Dominika Bilawa jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji. Bardzo lubię pracę z dziećmi, zdobywać nowe doświadczenia by móc potem przekazać je małym podopiecznym.  Moimi zainteresowaniami są pracę manualną, robótki ręczną, muzyka i taniec. Jestem osobą ambitną, dobrze zorganizowaną i sumienną.

 

Margarita Kościuszko pomoc nauczyciela w grupie 6 latków – Odkrywcy

 Nazywam się Margarita Kościuszko, w skrócie Marita 😊 Jestem pomocą nauczyciela w grupie Odkrywców. Pracuje w Czarodziejskim Zamku od czterech lat. Bardzo lubię swoją pracę i nie wyobrażam sobie innej. Praca z dziećmi to moja pasja. Lubię patrzeć jak się rozwijają. Prywatnie lubię czytać książki i relaksować się przy gorącej herbacie oglądając dobrą komedie😊

 

Małgorzata Rybicka

Studentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na kierunku Administracja. Mama dwójki dzieci. W Czarodziejski Zamku pracuje od sześciu lat. „Wiadomo nie od dziś, że przedszkole nie może istnieć bez Pani Małgosi „ biurowej”. Telefony, maile, listy płac i cały miliony spraw na głowie, które sprawiają, że jeży jej się włos na głowie i przypomina postać z filmu „ Moja macocha jest kosmitką” 😊 Jednak wystarczy jedna chwilka i przeistacza się kwitnącą Małgosię, która wita wszystkich z uśmiechem :)”